10 راه برای گفتنِ «دوستت دارم» بدونِ گفتن دوستت دارم

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۶
10 راه برای گفتنِ «دوستت دارم» بدونِ گفتن دوستت دارم

فارغ از اینکه در یک رابطه نوپا باشید که شما را غرق در هیجانِ برنامه‌ریزی ازدواج کرده باشد یا بیش از یک دهه ازدواج‌تان گذشته باشد، برای حفظ صمیمیتِ یک‌عمر زندگی مشترک، مراقبت از شعله عشق در جای مناسبِ آن بسیار مهم است.

اما همین‌که زمان می‌گذرد، قطع به‌یقین احساس خواهید کرد که تمام تلاش‌های خوشایند و دل‌چسب برای بیانِ «دوستت دارم» مثل قبل جواب نمی‌دهد.

این مقاله نکاتی را در مورد نحوه بیانِ عملی «دوستت دارم» جمع‌آوری کرده است، اعمالی که نشان می‌دهد بدون گفتن این جمله، چقدر همسرتان را دوست دارید.

 

1. یک غذای منحصر به‌ فرد بپزید، حتی در یک روز معمولی!

حتی اگر هیچ مناسبت خاصی وجود ندارد، اولین توصیه‌ای که می‌توانید امتحان کنید، تهیه و پختن یک غذای خاص برای همسرتان است. در اینترنت جستجو کنید و بهترین شیوه‌ی پختن غذای موردعلاقه او را پیدا کنید. 

ممکن است خیال کنید به‌ احتمال‌ زیاد از پس این کار برنمی‌آیید (آشپز خوبی نیستند)، به‌جای رها کردن این توصیه بهتر است از یک فرد باتجربهْ همراهی و راهنمایی بخواهید.

این وسط یک‌چیز قطعی است، وقتی همسرتان غذای خاص شما را امتحان کرد و واکنش او را دیدید، می‌فهمید واقعاً تمام آن زحمت‌ها ارزشش را داشت.

 

2. او را با ترتیب دادن یک تعطیلات کوتاه غافلگیر کنید

مطمئناً کاری که برای امرارمعاش است، بسیار دشوار است. حالا همسرتان را تصور کنید که وقتی به خانه می‌آید خودش را جمع‌وجور می‌کند تا یک غذای خوشمزه درست کند، به بچه‌ها در درس‌هایشان کمک کند، کارهای معمول خانه و خانواده را نیز انجام دهد. به نظرتان او سزاوار لذت بردن از یک تعطیلات خاص نیست؟

اگر موافقید، بهترین ایده ترتیب دادن یک تعطیلات کوتاه عاشقانه در جاذبه‌ای طبیعی است. زیبایی حضور در چنین فضاهایی و تنفس هوای پاک آن‌ها، استرس او را از بین خواهد برد.

 

3. بزرگ‌ترین برش پیتزا را به او بدهید

اشتباه نکنید، منظورمان معنایِ ظاهری تیتر بالا نیست که بگویید: «باشه! یک پیتزا سفارش می دهم و بزرگترین برش را هم به همسرم می دهم.» پیتزا مهم است ولی بحث ما فقط درباره پیتزا نیست.

حرف ما این است که همواره «بزرگ‌ترین بخشِ همه‌چیز خود» را به او بدهید، مثلاً بزرگ‌ترین بخشِ وقت، توجه، عشق، عطوفت و شوخ‌طبعی شما باید به همسرتان اختصاص داده شود.

 

4. وقت و بی‌وقت پیشانی او را ببوسید

این بوسه‌های روی پیشانی دست‌کم گرفته‌شده‌اند. اگر طرز فکر شما هم همین است، باید بدانید که همسر شما نیز قطعاً عاشق بوسه‌های تصادفی روی پیشانی است.

اعم از اینکه همراه یکدیگر در خیابان راه بروید، بعد از یک روز طولانی همدیگر را بینید، وقتِ خداحافظی باشد یا زمانِ قبل از خوابیدن، هرگز این نوع بوسه را از او دریغ نکنید.

این حرکت ساده برای بیانِ دوستت دارم بیش از آن چیزی که فکرش را بکنید برای همسرتان ارزشمند است.

 

5. همراهی در لحظه‌های عاشقانه ازدواج 

حتماً می‌دانید که چقدر رمانتیک و آرامش‌بخش است که کنار پنجره بنشینید درحالی‌که یک فنجان چای می‌نوشید و به نویزِ سفید ایجادشده از باران گوش می‌دهید، همراه همسرتان باشید. سعی کنید وقتی محیط عاشقانه است، حداکثر استفاده را از آن بکنید. 

 

6. بدون برنامه‌ریزی برای شام بیرون بروید

رستورانی که احساسات شما را برمی‌انگیزاند انتخاب کنید، می‌توانید کل مکان را اجاره کنید تا هیجان چنین لحظه‌ای را بالا ببرید.

اگر این کار را در یک روز عادی و بدون مناسب خاص انجام دهید، خواهید دید که دیدن پهن‌ترین و واگیردارترین لبخندِ همسرتان چقدر ارزشمند است. فراموش نکنید کیفیّت زمانی که با همسرتان می‌گذرانید بسیار مهم‌تر از کمّیت آن است.

 

7. یک نامه دست‌نوشته عاشقانه برای او ارسال کنید

بازگشت به سنت‌ها می‌تواند عاشقانه‌ترین کاری باشد که برای همسرتان انجام می‌دهید. برای این کار می‌توانید یک نامه عاشقانه‌ی یا یک شعر با دست خط خودتان بنویسید.

بعضی از آقایان می‌توانند نوشته‌ای ساده را به شکلی درآورند که مانند کتاب کاملی ساخته‌شده از عشق به نظر برسد. پس چرا آن را امتحان نکنید؟ همین‌که نامه شما به دست همسرتان برسد، انتظار داشته باشید که جهانی پر از ستاره‌ها را در چشمانش ببینید.

 

8. در لحظات پیش‌بینی‌نشده به او بگویید که چقدر زیباست

ارزش تعریف کردن از همسر خود را زمانی درک می‌کنید که این کار را تصادفی و بدون برنامه‌ریزی قبلی انجام دهید.

پس این عادت را ایجاد کنید که حتی در میان یک مکالمه جدی در زمان شام یا درحالی‌که همراه هم در خیابان قدم می‌زنید، بگویید چقدر زیبا است.

هنگامی‌که انجامِ این حرکت ساده اما شیرین را در نظر دارید، انتظار دیدنِ شیرین‌ترین لبخندها و درخشان‌ترین چشمان او را در آن لحظاتِ پیش‌بینی‌نشده داشته باشید!

 

9. همیشه جزئیات حرف‌های او را به خاطر آورید

خانم‌ها در مورد همه‌چیز زیاد صحبت می‌کنند. این رفتار آن‌ها برای برخی مردان عصبی‌کننده است، حال‌آنکه مردانِ واقعی آن را عاشقانه‌ترین رویداد داستان‌سرایی زندگی خود می‌دانند.

و اگر واقعاً عاشق همسر خود هستید، همیشه به هر چیزی که او می‌گوید گوش دهید، جزئیات کوچکی که او مدام در مورد آن‌ها صحبت می‌کند به خاطر بسپارید، مثلاً رنگ لاک موردعلاقه‌اش، چیزی که او را عصبی می‌کند، مدل موی موردعلاقه‌اش و ... .

 

10. گل‌های موردعلاقه‌اش را برای او بفرستید

ارسال گل یکی از حرکات عاشقانه‌ای است که آرام‌آرام دارد فراموش می‌شود. این سنت را در رابطه و خانواده خود زنده نگه‌دارید. همسرتان را با ارسال یک دسته‌گل از گل‌های موردعلاقه‌اش به محل کار یا خانه، (حتی در یک روز عادی) غافلگیر کنید.

 

جمع‌بندی

بیان جمله دوستت دارم شاید برای خیلی‌ها آسان نباشد، همچنین شاید این جمله مثلِ روز‌های اول جواب ندهد. اما از طرفی این جمله اثر شگفت‌انگیزی بر ازدواج شما دارد. یک پیشنهاد، جایگزین کردن این جمله با اعمال خاصی است که معنایی جزْ دوستت دارم ندارند. در این نوشته چند پیشنهاد برای چنین اعمالی ارائه شد که می‌توانید با انجام آن‌ها گرما و صمیمت به رابطه خود ببخشید.

 

منبع

این مطلب برگرفته از مقاله کَت رامیرز در وب‌سایت «marriage» است.

نظرات کاربران
نظر خود را با ما درمیان بگذارید
برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.